قیمت دستگاه رادیوگرافی

۷ بازديد

دستگاه اشعه ایکس دندان برای عکسبرداری در کلینیک های دندانپزشکی استفاده می شود. این دستگاه در دو نوع پایه دار و پایه دیواری عرضه می شود. امکان تغییر میزان اشعه ایکس برای کیفیت عکس در هر دو نسخه وجود دارد که به شرایط عکاسی نیز بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت دستگاه رادیو گرافی به فروشگاه معتبر مدیک کالا مراجعه کنید.

دستگاه رادیوگرافی دندانپزشکی
دستگاه رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی در نسخه های مستقل با کنترل از راه دور می تواند از راه دور گرفته شود. رادیوگرافی تک دندانی برای تشخیص سریع ضایعات پری آپیکال و پریودنتال، پوسیدگی ریشه، کیست، شکستگی فک و همچنین برای بررسی پیشرفت و پاسخ به درمان خاص استفاده می شود.

انواع رادیوگرافی دندان
قیمت ایکس ری به دو مدل فعلی AC و DC تقسیم می شود که دارای دو مدل دستی، چرخدار و دیوار ثابت می باشد. که با توجه به شرایط مختلف قابل استفاده است.

رادیوگرافی AC
دستگاه رادیوگرافی AC همانطور که از نامش پیداست ورود جریان مستقیم به لوله دستگاه اشعه ایکس باعث انتقال تابش می شود.

دستگاه رادیوگرافی تک دیجیتال
دستگاه ایکس ری دیجیتال تک دندانی در مدل های 60 کیلوولت و 70 کیلوولت در بازار عرضه می شود. مدل 70KV جدیدترین اشعه ایکس دندان AC در نظر گرفته می شود که برای انواع فیلم های اشعه ایکس، صفحات فسفری و سنسورهای RVG مناسب است.

دستگاه پری آپیکال DC
بهترین دستگاه اشعه ایکس دندان، مدل های DC پری آپیکال است. اشعه ایکس DC تک دندانی دارای زمان نوردهی کوتاه تر، دقت بیشتر، نشت کمتر و خطر آسیب کمتر است. توصیه ما در شرکت دندانپزشکی مدیک کالا برای استفاده از رادیوگرافی در سنسور RVG و پلاک فسفری دندان، خرید رادیوگرافی پری آپیکال DC می باشد. زیرا با استفاده از این نوع اشعه ایکس دندان، طول عمر دستگاه های دیجیتال نیز افزایش می یابد.

هزینه رادیوگرافی دندان
قیمت اشعه ایکس دندان که تجهیزات تصویربرداری دندان یا واحد تصویربرداری دندان نیز نامیده می شود، بسته به دستگاهی که دندانپزشکان برای عکس گرفتن از دندان، فک و ساختارهای اطراف دهان استفاده می کنند، متفاوت است. این تصاویر در تشخیص و ردیابی مشکلات مختلف سلامت دندان بسیار مهم هستند.

انواع دستگاه های رادیوگرافی دندان
رادیوگرافی داخل دهانی: از این دستگاه ها برای گرفتن تصاویر دقیق از تک تک دندان ها و استخوان اطراف استفاده می شود. اشعه ایکس داخل دهانی عموما ارزان است و قیمت رادیوگرافی تک دندانی بسیار مناسب است و شامل پری اپیکال، بایت وینگ و اکلوزال می باشد. برای خرید دوربین داخل دهانی با کیفیت بالا از یک شرکت معتبر مدیک کالا در خدمت شما است.


رادیوگرافی خارج دهانی: دستگاه های اشعه ایکس خارج دهانی برای عکس برداری از نواحی بزرگتر سر و فک استفاده می شود. آنها معمولا برای برنامه ریزی درمان ارتودنسی و ارزیابی سلامت کلی فک و استخوان های کوچک استفاده می شوند. انواع متداول اشعه ایکس خارج دهانی شامل اشعه ایکس پانورامیک و اشعه ایکس سفالومتری است.
خرید دستگاه رادیوگرافی دندان
خرید رادیوگرافی دندان یکی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای یک مطب دندانپزشکی است، بنابراین بهتر است قبل از خرید رادیوگرافی با حامیان دندانپزشکی مدیک کالا تماس بگیرید تا قبل از خرید خدمات شما بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه دهند.

رادیوگرافی دندان
اشعه ایکس پری اپیکال تمام طول یک یا چند دندان، از تاج تا ریشه و استخوان اطراف را نشان می دهد. آنها برای شناسایی مشکلاتی مانند عفونت های دندانی، دارایی ها و تغییرات در ساختار دندان استفاده می شوند.
دستگاه رادیوگرافی Bitewing دندان های بالا و پایین را در ناحیه خاصی از دهان نمایش می دهد و بر روی تاج دندان ها تمرکز می کند. آنها عمدتاً برای شناسایی پوسیدگی و ارزیابی مناسب بودن ترمیم های دندانی (مانند پرکردن) استفاده می شوند.
اشعه ایکس پانورامیک نمای وسیع تری از کل دهان، از جمله تمام دندان ها، فک بالا و پایین و ساختارهای اطراف را ارائه می دهد. آنها برای ارزیابی سلامت کلی دهان، شناسایی و برنامه ریزی مداخلات ارتودنسی یا جراحی استفاده می شوند.
رادیوگرافی سفالومتریک (پانورامیک) نمای جانبی سر را می گیرد و برای برنامه ریزی درمان ارتودنسی و ارزیابی ساختار فک و صورت استفاده می شود.

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.